pcq

Sylwia Kawecka – założycielka, koordynatorka, prelegentka

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku wokalistyka (śpiew operowy) na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu. Wcześniej w Lublinie skończyłam dwa stopnie szkoły muzycznej T. Szeligowskiego oraz wydział artystyczny na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej. Posiadam umiejętności gry na pianinie, flecie poprzecznym, dyrygowania chórem, zespołem wokalnym, a także organizacyjne i interpersonalne.

Zdobyłam niezwykle bogate doświadczenie pracując, jako prelegentka podczas audycji muzycznych w przedszkolach w województwie wielkopolskim i lubelskim, gdzie grałam na flecie poprzecznym, śpiewałam rozrywkowo, operowo oraz odgrywałam krótkie scenki aktorskie. Na podstawie tego doświadczenia napisałam pracę licencjacką „Audycje muzyczne, jako forma stymulacji rozwoju muzycznego u dzieci w przedszkolach”. Bardzo lubię zajęcia z dziećmi, łatwo nawiązuje z nimi kontakt, to przynosi mi wiele satysfakcji i zadowolenia. Obecnie prowadzę zajęcia rytmiczne w lubelskich przedszkolach, spełniam się zawodowo, jako śpiewaczka operowa. Pracuję w Filharmonii Lubelskiej. Śpiewam w chórze Lutnia lubelska oraz zespole operowym Elementorum.




pcq

Karol Wiewiórka - pianista

Absolwent studiów licencjackich na kierunku muzykologia KUL. Obecnie kontynuuje studia na dwóch kierunkach – muzykologia i filozofia. Absolwent Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu, z instrumentem dodatkowym – akordeon. Wieloletni tancerz, śpiewak i asystent choreografa w ZPiT „Chodowiacy” w Siedlcach, z którym odbył wiele koncertów w kraju i za granicą (m. in. Włochy, Francja, Ukraina, Słowacja, Bułgaria, Serbia, Turcja, Węgry). Kilkuletni członek Chóru Katedralnego w Siedlcach, z którym brał udział w licznych koncertach muzyki chóralnej (m. in. utwory G. Faurégo, Ch. Gonouda, W.A.Mozarta, J. Brahmsa, nagranie wszystkich dzieł chóralnej muzyki religijnej Duruflego).

Ukończył kursy m. in. Interpretacji Wokalnej przy Podyplomowym Studium Emisji Głosu przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, instruktorski z zakresu tańców sądeckich przy ZPiT „Lublin” im. Wandy Kaniorowej w Lublinie, czy warsztaty śpiewu gregoriańskiego przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studiów Śpiewu Gregoriańskiego -sekcja polska.Współwykonawca muzyki ludowej na płycie „Na uciechę! Krainy między Wisłą a Bugiem” wydanej przez ZPiT „Chodowiacy”. Na co dzień łączy w sobie umiejętności gry na instrumentach (fortepian, akordeon, organy), śpiewu, tańca ludowego, umiejętności i doświadczenia jako prelegent, nauczyciel, instruktor, doświadczenie w pracy na scenie, przed widownią i z widownią. Jest również korepetytorem przedmiotów takich jak: język łaciński, historia i teoria muzyki, gra na fortepianie.




pcq

Karolina Kosior – skrzypaczka

Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Karola Lipińskiego. Przez 12 lat kształtowała swój warsztat gry na skrzypcach w klasie Barbary Gołębiewskiej-Kowalskiej. W domu kultury “Ruta” pod okiem Aleksandry Dąbrowskiej szlifowała swój wokal, brała udział w konkursach oraz warsztatach wokalnych m.in. w Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach pod kierunkiem Janusza Szroma, Sibel Köse i Kevina Mahogany.

To wszystko zaowocowało dostaniem się na studia na UMCS, gdzie obecnie studiuje na dwóch kierunkach: Jazz i muzyka estradowa oraz Lingwistyka stosowana. Karolina muzykę traktuję po prostu jako kolejny język, którego znajomość trzeba posiąść, ponieważ jest to język, który trafia do wszystkich. Obie dziedziny, którymi się zajmuje, nieustannie się przenikają, w obu przydaje się zarówno wrażliwość na piękno, jak i odporność na stres, a przy tym umiejętność improwizacji i pracy w grupie. Wszystkie te cechy stara się w sobie nieustannie rozwijać. Obecnie bierze udział w wielu koncertach organizowanych na Wydziale Artystycznym UMCS oraz projekcie “Ona czuje we mnie jazz”, pod pieczą Tomasza Momota, w którym słynne piosenki disco-polo wykonuje w jazzowych aranżacjach. W tym roku rozpoczęła niezależną działalność artystyczną, występując z programem autorskim Struny, grając na ukulele i fortepianie.



ZAPRASZAMY !